دسامبر 2011

فعال کردن mod_rewrite برای apache2.2 در ubuntu (دبیان)

در این مقاله می خواهم روش فعال سازی mod_rewrite را در apache2.2 در سیستم های مبتنی بر Debian مثل ubuntu توضیح دهم.

هنگامی که apache2.2 را در debian نصب می کنید (از روی package مربوطه در destribution) به طور پیش فرض، ماژول mod_rewrite فعال نمی شود و از این رو، ممکن است بخواهید که خودتان آن را فعال کنید.

قبل از هر چیز، apache2.2 را با دستور زیر نصب کنید:

apt-get install apache2

برای debian، قبل از دستور فوق از su استفاده کنید و در ubuntu از sudo su استفاده کنید.

دسته بندی‌ها: 

تغییر وضعیت workflow در برنامه

در ماژول نویسی دروپال، چنانچه بخواهیم از ماژول workflow استفاده کنیم، گاهی لازم می شود که می خواهیم . وضعیت workflow یا workflow state را با کد نویسی تغییر دهیم. در این جا راه حل این مشکل را توضیح می دهم.

برای انجام این کار از تابع workflow_execute_transition() استفاده می کنیم. سینتکس این تابع به صورت زیر است:

ترجمه‌ی دروپال

آن زمانی که من با دروپال آشنا شدم، (چند سال پیش)، دروپال هنوز در ایران زیاد جا نیافتاده بود (گرچه الان هم زیاد جا نیافتاده!) و عده‌ی بسیار کمی در ایران با این سیستم آشنایی داشتند. خوشبختانه من خوش شانس بودم و از همان ابتدا کار با سیستم دروپال را بسیار جدی گرفتم و شروع به یادگیری برنامه نویسی برای این سیستم کردم.

مفاهیم دروپال

قبل از این که دروپال را نصب کنید و شروع به استفاده از آن کنید، خوب است که یک درک کلی پیدا کنید که دروپال چیست و چگونه کار میکند.
این بخش، در ذهن شما یک تصویر کلی و بزرگ از دروپال ایجاد می کند و به شما کمک می کند که درک درستی از درپال پیدا کنید و شما را یاری می کند که دریابید که آیا دروپال برای پروژه ی شما خوب و کافی است یا خیر.
این وقت اندکی که برای مطالعه ی این مطالب سرمایه گذاری میکند در آینده برای شما بسیار ارزشمند خواهد بود و راهنمای شما خواهد بود.

درک دروپال

به دروپال خوش آمدید! دروپال یک سیستم مدیریت محتوا است که به شما اجازه می دهید سایت های بسیار متنوعی را ایجاد کنید و نگهداری کنید بدون این که لازم باشد هیچ زبان برنامه نویسی ای را بلد باشید.

در صورتی که شما به تازگی با دروپال آشنا شده اید و یا به تازگی تصمیم گرفته اید که برای خودتان سایت درست کنید، این راهنما برای شما نوشته شده است!

شروع، مهمترین قسمت هر کاری است - Plato

ماجراي لحظاتي تا مرگ ...

این متن رو از طریق ایمیل دریافت کردم.

حالش خيلي عجيب بود فهميدم با بقيه فرق ميكنه
گفت : يه سوال دارم كه خيلي جوابش برام مهمه
گفتم :چشم، اگه جوابشو بدونم، خوشحال ميشم بتونم كمكتون كنم
گفت: دارم ميميرم
گفتم: يعني چي؟

دسته بندی‌ها: