فوریه 2013

در مورد ماژول devel و کلا استفاده از متغیرهای دروپال یه توضیحی میدید؟

Forums: 

خسته باشید احمد عزیز
ازونجایی که شما مدتهاست برنامه نویسی میکنید برای سیستم دروپال میخوام بدونم چه طوری میتونم فیلدها و متغیرهای دروپالی رو در کدهام استفاده کنم.من برای یه کاری نیاز داشتم که دکمه جستجو یا مثلا یه دکمه submit رو پرینت کنم اما نمیدونستم متغیرش چیه.یا مثلا میخواستم یه فیلد که با سی سی کا زدم رو نمایش بدم.نمیدونستم چه طوری و فقط یه سری کد آماده داشتم که ازش استفاده کنم.اومدم ماژول contemplate رو هم استفاده ردم یه چیزایی رو میداد مثلا برای آی دی یوزر از uid و برای نام کاربری از user->name استفاده میکرد.یه چند تا مثال میزنم :

پشتیبانی شرکت گذرگاه جهانی وب

یکی از افرادی که روی من تاثیر گذاشته است، جناب آقای مسعود یار محمدی پشتیبانی فنی شرکت گذرگاه جهانی وب (persianwhois) (و همکاران محترمه) می باشد.
http://www.persianwhois.com/

راجع به پشتیبانی شرکت فوق مطلبی را در آدرس زیر نوشته ام که قابل مطالعه است:
http://www.webhostingtalk.ir/f41/71301/

فکر کنید که ساعت مچی تان را با ساعت ایران تنظیم کنید و بعد به شهر بغداد پرواز کنید و در آن جا، ساعت تان را هیچ تغییر ندهید. طبعا ساعت شما نیم ساعت جلو تر از ساعت واقعی خواهد بود.

این مسئله ی ساده موضوع گفتگوی طولانی من با جناب آقای مسعود یار محمدی است که البته نتوانستم تحت هیچ شرایطی ایشان را متقاعد کنم ولی درس های زیادی گرفتم.

درس هایی راجع به روان شناسی و منطق و علوم اجتماعی ...

همچنان ساعت سرور من اشتباه است و البته به عنوان برنامه نویس به سادگی تونستم کدهای برنامه ام رو تغییر بدم تا با ساعت اشتباه سرور سازگار بشه. اما هر بار که به سرور لاگین می کنم و می بینم که ساعت همچنان اشتباه است یادی از دوستان می کنم!

دسته بندی‌ها: 

افزونه l10n و خروجی گرفتن از هر ماژول

Forums: 

سلام احمد آقا
ماژول های l10n_update و l10n_client رو دارم.میخوام ببینم چه طور میشه چیزایی که ترجمه میشه با این رو توی سایتهای دیگه هم استفاده کرد.منطورم اینه که بشه برای هر ماژول فایل po اون رو بگیریم به طوری که رشته هایی که با این ماژول ها ترجمه کردیم توی اون ترجمه شده باشه .

فیلد تاریخ شمسی در content type های سفارشی

Forums: 

مدیر محترم سایت
با سلام
من با دروپال 7 کار می کنم و با اضافه کردن ماژول calendar_systems به سایتم تاریخ شمسی رو به خوبی در قسمت های مختلف سایتم از جمله در ماژول Views دارم.
برای اضافه کردن فیلد تاریخ در یک content type ماژول Date رو نصب کردم. اما یک popup calendar با تاریخ میلادی نشون میده. لطفا راهنمایی کنید که چطوری می تونم فیلد تاریخ شمسی رو به محتوا اضافه کنم.
با تشکر

برای طراحی یک جدول زمان بندی کدام ایده مناسب تر است؟

Forums: 

سلام
من یک سایت دروپالی دارم که با دروپال 7 طراحی شده.
مشتری درخواست زیر رو مطرح کرده:
برای رزرو یک سالن ورزشی یک جدول زمان بندی در سایت وجود داشته باشه. این جدول شامل 7 روز هفته است و کلاس ها در هر روز از 8 صبح شروع میشه و تا 1 بامداد ادامه داره. مدت هر کلاس 1:30 هست. بنابراین جدول به این صورت است:
شنبه: 8 الی 9:30، 9:30 الی 11، 11 الی 12:30، 12:30 الی 2، ... تا 1 بامداد.
یکشنبه: ...
دوشنبه: ...
تا روز جمعه.
برای هر کلاس باید فیلدهای زیر وجود داشته باشه: تاریخ، نام رزرو کننده، وضعیت (رزرو شده یا رزرو نشده).