آبجکت های File و Folder و متد های GetFile و GetFolder

 برای کارکردن با یک فایل، اغلب لازم داریم که یک آبجکت از نوع File داشته باشیم. همچنین برای کار کردن با Folder به آبجکت از نوع Folder احتیاج داریم.

متد های GetFile و GetFolder به ترتیب یک مسیر به یک فایل یا یک فولدر را به عنوان آرگومان دریافت میکنند و آبجکت مربوطه را برمیگردانند.
متد GetFile مسیر یک فایل را میگیرد و آبجکت فایل را برمیگرداند و متد GetFolder نیز آبجکت Folder را بر میگرداند.

fso.GetFile(path)
fso.GetFolder(path)

path یک مسیر فیزیکی به یک فایل یا پوشه است. در صورتی که فایل یا پوشه در مسیر مشخص شده موجود نباشد، یک خطا تولید می شود. مثال:

Set objFile = fso.GetFile("C:\test.txt")
Set objFolder = fso.GetFolder("D:\MyFolder")

حال که با اشیای فایل و فولدر آشنا شدیم، می توانیم خصوصیات و متد های این دو شی جدید را بررسی کنیم.

دسته بندی‌ها: 

دیدگاه‌ها

سلام ممنون از سایت خوب و آموزشهای مفیدت

الان این تابع GetFile فایل رو به ما میده پس یعنی مثلا می تونیم با دادن مقدار دریافتی این

تابع به متد ارسالی ایمیل، این فایل رو ایمیل کرد؟

داداش این کد امنیتی آدمو پیر می کنه :(

باعث میشه نظر دهنده کم بشه

سلام

دقیقا نمی‌دانم منظور از متد ارسالی ایمیل چیست، ولی در کل، بستگی به متد مورد نظر دارد. ممکن است که شما یک متد ارسال ایمیل داشته باشید که یک آبجکت فایل را به عنوان آرگومان دریافت کند. در این صورت نظر شما درست است

و ممکن است که متد دیگری داشته باشید که محتوای یک فایل را دریافت کند. در این صورت باید محتوای فایل را به آن ارسال کنیم نه آبجکت فایل را ... و قس علی هذا ... :)

---
در خصوص کد امنیتی هم باید بگم که چاره ای ندارم و اگر اون رو غیر فعال کنم، اسپم زیاد میشه. البته اخیرا از آن جایی که سایت گوگل فیلتر شده (در رستای اینترنت پاک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)  احتمالا باید از خیر Google reCaptcha هم بگذریم و یا باید از روش های دیگر استفاده کنیم یا با اسپم (البته از نوع پاکش!) بسازیم.

افزودن دیدگاه جدید